Stránky páťáků ZŠ Trmice

Zajímavá místa ústeckého okresu.

Návštěvní kniha

Pravidla

Pravidla

Nabízím vám možnost, jak aktivně poznat okolí vašeho bydliště a města Ústí nad Labem. Vše souvisí s levou stranou vaší třídy, kde jsou obrázky míst v ústeckém okrese, které jsou něčím zajímavé nebo významné.

Na těchto stránkách najdete základní informace k těmto místům - proč stojí za to je navštívit, jak se tam dostat; mnohdy je připojen i odkaz na mapu nebo na jízdní řád. Je nutné si ovšem uvědomit, že v některých případech se jedná o vrch kopce, rozhlednu či například zříceninu, proto je nutné být velice opatrný, na výlet jít nejlépe s rodiči, nebo alespoň s kamarády a vždy doma říct, kam se vydáte.

Cílem této hry je, abyste si uvědomili, že máte téměř na dosah ruky velice pěkná a zajímavá místa, že za poznáním se nemusí jezdit stovky kilometrů, ale mnohdy se stačí podívat, co se nachází "za vaším domem".

Samozřejmě pokud i vy víte o nějakém místu, které by mohlo ostatní zajímat a přesto v seznamu není, obraťte se na mě a pokud to bude "stát za to", vaše místo sem přidám, aby ho mohli objevit i ostatní žáci vaší třídy.

 Klikněte na tlačítko zobrazit celé pro podrobnější popis pravidel...

▪ zúčastnit se může každý žák 5. třídy ZŠ Trmice (platí pro školní rok 2008/2009)

▪ je zapotřebí se na těchto stránkách zaregistrovat (vpravo nahoře) - pokud nebudete vědět, jak na to, klidně se zeptejte mě, nebo některého ze spolužáků, rádi vám pomůžeme, po registraci se přihlašte a napište do diskuze, že se chcete zapojit. Vytvořím vám vaši vlastní kategorii ve složce Jak si vedeme, kam nahraji fotky z vašich výletů a zároveň zde bude uvedeno, která z míst jste již navštívili

▪ vyberete si ze seznamu nějaké místo a podniknete na něj nebo do jeho blízkosti výlet

▪ jak vidíte, v seznamu se nachází místa, kde určitě už každý z vás byl; přesto po vás budu chtít, pro uznání bodů, abyste je znovu navštívili

▪ jako důkaz o tom, že jste na daném místě skutečně byli, poslouží nejlépe fotografie (může být i z mobilu) vás na onom místě; kdo nevlastní fotografický aparát, může se také do hry zapojit a pro to, aby mu byl bod za navštívené místo uznán, nám bude muset o tom místě něco povědět - kdy tam byl, jak se tam dostal, co se mu tam líbilo a co naopak ne, proč by tam měli ostatní jít apod.

▪ nemusíte chodit sami; jak jsem již napsal, tato zajímavá místa vám poskytují nápady na ideální víkendový výlet buď s rodinou nebo třeba s kamarády (pokud půjdete v partě, budu chtít fotku vás všech na daném místě, abych vám mohl uznat body)

▪ odměna čeká na první tři žáky, kteří navštíví deset ze zajímavých míst ústeckého okresu; ten (nebo ti), kdo navštíví do konce školního roku nejvíce z těchto míst, dostanou větší (a sladší) odměnu

▪ může se stát, že víte také o nějakém místě, které stojí za návštěvu a nachází se v okrese Ústí nad Labem; pak mě tedy kontaktujte na emailu nebo v diskuzi, pokud usoudím, že to místo "za to stojí", přidám ho sem, aby ho mohli navštívit i ostatní spolužáci

 

!!! účelem této hry není hon za co největším počtem navštívených míst, ale to, abyste si uvědomili, kolik zajímavých a krásných míst máte téměř na dosah ruky!!!

Přeji hodně příjemných a pěkných zážitků. MK

Žádné komentáře