Stránky páťáků ZŠ Trmice

Zajímavá místa ústeckého okresu.

Návštěvní kniha

ZOO

ZOO

 

Ústecká ZOO je jedním z mnoha míst, které určitě stojí za to navštívit. V současnosti navíc oslavuje sté výročí svého vznikuV roce 1908 zde byla vybudována  soukromá ptačí rezervace. V rezervaci byly vysazeny stovky jehličnatých a listnatých stromů, okrasných keřů a vzácných rostlin. Rezervace byla pojmenována Lumpepark a brzy ji údajně navštěvovalo až 50.000 návštěvníků z celé Evropy.

Po 2. světové válce se rezervace přeměnila na zookoutek, který se postupně změnil v dnešní zoologickou zahradu. Postupně zde byl vybudován pavilon šelem, pavilon exotaria, velké výběhy pro nosorožce, žirafy, slony, zebry a antilopy.

V současnosti je zde více než tisíc druhů zvířat..Mezi nejznámější z nich patří orangutan Ňuňák, který si zahrál hlavní roli ve filmové komedii "Dva lidi v ZOO".

 

Proč sem jet?

Když chcete vidět lachtany, zebry, orangutany, slony,... nemusíte projet všechny světadíly – to vše a ještě ,mnohem více vám nabídne i ústecká ZOO. A můžete se třeba i podívat na kajmana, kterého adoptovala i s vaším přispěním naše škola.

Jak se tam dostat?

Z města trolejbusy č. 51, 55, 56, 57, 58 a 59, zastávka Zoologická zahrada.

Je možnost jít sem pěšky z centra města kolem Mariánského mostu, nebo hezčí cestou přes Mariánskou skálu nebo Bertiným údolím.

 

Důležité informace včetně vstupného najdete na této stránce.

Vstup do ZOO na mapy.cz